رنگبر

رنگبر  دسته ایی خاص از مواد شیمیائی است  که برای برداشتن رنگ از سطوح فلزی و غیر فلزی استفاده می شود. این مواد در چند شکل خاص از قلیائی و اسیدی و خنثی به بازار عرضه می شود.

هدف :

بعضی مواقع پوشش هایی که تحت عنوان رنگ  عرضه می شوند دارای نفایص و ایراداتی هستند که لازم است برداشته شوند و دو مرتبه رنگ کاری شوند .در اینجا کارائی رنگبرها نشان داده می شوند.

رنگبر

رنگبر اسیدی و قلیائی

انوااع رنگبرها :

رنگبرهای قلیائی به صورت پودرهای قلیائی هستند که در آب معمولی و یا آب گرم حل می شوند. و قطعات رنگ شده در آن غوطه ور می شوند. رنگبرهای اسیدی و خنثی به صورت مالشی و یا تماس مستقیم بر روی قطعات رنگ شده استفاده می شوند و می توانند در هر دو نوع جامد و یا مایع عرضه شوند.

قبل از استفاده از رنگبرها ظرف محتوی آنها باید کاملا تکان خورده شود. زمان عملکرد رنگبرها تا ۲۰ دقیقه متغیر است .

نکات ایمنی :

رنگبرها به علت دارابودن خاصیت اسیدی و قلیا ئی قوی به شدت خطرناک هستند . پرسنل مربوطه قبل از هرگونه استفاده و دسترسی ‚ بایستی از تجهیزات ایمنی مناسب از قبیل ماسک و عینک و لباس محافظ و دستکش استفاده نمایند . در صورت هر نوع آلودگی با پوست سریعا با آب فراوان شستشو دهید . و در صورت پیشرفت آلودگی و قرمزی پوست سریعا به پزشک مراجعه نمایند .

جهت اطلاع راجع به رنگبرهایی گه خطر کمتری داشته باشند به سایت  های دوستدار محیط زیست و سبز  مراجعه نمایند .

بسته بندی و فروش :

این ماده به صورت بسته بندی ۲۰ و ۲۵ کیلوئی به بازار عرضه می شود. در صورت نیلز به خرید و مشاوره کارشناسان ما آماده هستند تا شما را راهنمایی کنند. رنگبرهای این شرکت تولیدی ‚ طوری قرموله شده است که به جنس پایه صدمه ایی وارد نکند.