زنگبر آهن:

قطعات فلزی که زنگ زدگی دارندقبل از اینکه وارد پروسه چربی گیری و فسفاته شوند ‚نیاز دارند که زنگ آنها به طریقی از بین برود.زنگبر آهن که به صورت سرد و گرم فرموله شده است بهترین راه کار برای تمیز کردن این زنگ ها است .

قطعات فلزی بعد از زنگبری به شدت مستعد خوردگی می شوند .پس لازم است بلافاصله بعد از زنگبری به نوعی با پوشش تبدیلی و یا مواد نگه دارننده محافظت شوند. معمولا برای جلوگیری از این مورد ‚مقداری مواد ضد خوردگی (  Anti Corrosion)به زنگبرها اضافه می شود.

روش استفاده :

زنکبر آهن به صورت غوطه وری ‚اسپری و حتی طی کشی قابل استفاده هستند . البته به علت خاصیت خورنده این مواد و بخاراتی که بوجود می آورند کمتر در سیستم اسپری استفاده می شوند و بیشتر به دو صورت دیگر استفاده می شوند . غلظت استفاده شده معمولا بین ۵ تا ۵۰ درصد متغیر است .

در روش طی کشی مقداری زنگبر آهن به دستمال آغشته شده و سطح فلز زنگ زده شده بتوسط آن ‚زنگ زدایی می شود. در صورت استفاده از حرارت به غلظت کمتری از زنگبر نیاز است . حرارت معمولا متجاوز از ۶۰ درجه سانتی گراد نمی شود .

زنگبر آهن

خوردگی هر ساله خسارات قابل توجهی متوجه صنایع می کند

موارد استفاده :

زنگبر آهن بیشتر در کارخانجات لعاب قلزات و آبکاری فلزات استفاده می شوند . همچنین در کارخانجات لوازم خانگی و خودرو سازی و نفت و گاز و پترو شیمی و هر جا که سازه های فلزی زنگ زده باشند استفاده می شوند. برای کاربردهای دیگر زنگبرها به منابع معتبر در  زمینه پوشش ها مراجعه نمائید.

نکات ایمنی :

زنگبر آهن به علت دارا بودن مواد اسیدی ‚برای سلامتی انسان مضر است. پرسنل مربوطه بایستی قبل از هرنوع عملیات از تجهیزات ایمنی مناسب از قبیل ماسک ‚دستکش‚عینک و لباس ایمنی مناسب بایستی استفاده کنند.

بسته بندی و فروش :

این موادبه صورت مایع در گالن های ۲۰لیتری ومخازن ۱۰۰۰لیتری به بازار عرضه می شوند. در صورت نیاز به مشاوره و خرید با بخش فروش شرکت برنا شیمی کیمیا تماس حاصل نمائید.