آماده سازی  سطح فلزات قبل از عملیات کشش ضرورتی است که نیاز به صابون های کشش را  نشان می دهد.در بخش های فنی عملیات فسفانه کاری به همراه براکس و آهک پیشنهاد می شود.صابون های مختلفی برای عملیان کشش سیم ‚ مفتول یا فلزساخته شده است و عملیات نهائئ روغن کاری است.

عملیات فسفانه کاری سطح بالایی  از عملکرد در کشش سیم و شکل دهی فولادهای کربن بالا را می دهد.اما معایبی دارد که از آن جمله می توان به هزینه بالا اشاره کرد. این صابون ها در کنار فسفاته های آهن و روی و منگنز عملیات کشش را تسهیل می کنند.

مراحل عملیات کشش سردصابون کشش :

ابتدا قطعات چربی گیری شده و آب کشی می شوند . سپس وارد مرحله زنگبری شده و سپس آب کشی می شوند .قطعات بعد از این مرحله وارد مرحله فعال سازی شده و سپس فسفاته کاری می شوند .پس از آب کشی وارد مرحله صابون کاری می شوند. و سپس آماده برای کشش می شوند .در صورت نیاز به کشش مجدد قطعات فسفاته بری شده و دومرتبه فرآیند را از ابتدا طی می کنند.

کشش فولاد

تسهیل عملیات سرد کاری فولاد

درصد مصرف و دمای عملکرد صابون کشش:

این صابون ها از ۵درصد تا ۲۰درصد وزنی استفاده می شوند.دمای استفاده بین ۴۰تا ۸۰ درجه سانتی گراد است و معمولا در آب گرم براحتی حل می شوند. زمان عملیات فلز در این صابون ها از ۱دقبقه تا ۱۰ دقیقه متغیر است.

نکات ایمنی :

این صابون ها به علت ماهیت نباتی ضرری برای انسان ندارند . ولی به هرحال برای در معرض قرار گبری طولانی توصیه می شود کارگران مربوطه از تجهیزات ایمنی مناسب از قبیل دستکس و ماسک و عینک استفاده نمایند.

بسته بندی و فروش :

این صابون ها به علت حجیم بودن در کیسه های ۱۰ و ۲۰ کیلویی به بازار عرضه می شوند. در صورت نیاز به خرید با کارشتاسان شرکت برتا شیمی کیمیا تماس حاصل فرمائید.