فسفاته روی :

فسفاته روی نوعی پوشش تبدیلی است که به فسفاته کریستالی معروف است . معمولا این پوشش  حتی با چشم غیر مسلح هم قابل تشخیص است .برا ی دیدن و لمس  این پوشش  می توان بر روی ورق فسفاته شده ناخن کشید و اثر تو  رفتگی ناخن را  در   پوشش مشاهده کرد .رنگ آن از  نوع خاکستری روشن تا تیره قابل تغییر است  . ضخامت این پوشش از نوع فسفاته آهن کمتر است و بین حدود ۰٫۸ تا ۱۰ میکرون است .

روش استفاده  :

پوشش فسفاته روی به علت ماهیت کمی پیچیده تر نسبت به فسفاته آهن  تنها از دو روش غوطه وری و اسپری قابل استفاده است .

روش غوطه وری :

در این روش ابتدا مایع فسفاته به نسبت مشخص داخل مخازن حل شده و قطعات داخل این مخازن غوطه ور می شوند پس از زمان مشخص ‚قطعه فسفاته شده از مخزن خارج شده و آبکشی می شود.

روش اسپری  :

ابتدا مایع فسفانه داخل مخزن های مخصوص به نسبت مشخصی که تولید کننده ارائه می دهد حل می شود .این مخازن ها به  تونل های شستشو مرتبط هستند . قطعه پس از تمیز کاری داخل تونل های شستشو که به این منظور تعبیه شده اند  می شود و فسفاته می شود .

شتابدهنده ها در فسفاته روی :

شتاب دهنده ها در فسفاته های روی به دو  روش استفاده می شوند . یا می توانند به طور همزمان داخل فسفاته فرموله شده باشند و نیاز به استفاده کردن به صورت مجزا ندارند .یا می توانند به صورت جدا به محلول فسفاته اضافه شوند که این موردتوسط سازنده و بستگی به فرمولاسیون خاص مشخص می شوند.

کاربردها :

این پوشش در لوازم خانگی ‚صنایع پترو شیمی ‚نفت و گاز و صنایع مرتبط استفاده می شود .

جهت توضیحات بیشتر راجع به این فسفاته  به سایر منابع معتبر  در این زمینه مراجعه نمایید .

نکات ایمنی :

این ماده  به علت ماهیت اسیدی قوی به شدت خطرناک است و پرسنل مربوطه قبل از استفاده باید تجهیزات مناسب از قبیل دستکش و ماسک و لباس ایمنی استفاده کنند .

بسته بندی و فروش :

فسفاته روی به صورت مایع و در ظرفهای ۲۰لیتری و ۶۰لیتری و ۲۰۰لیتری و ۱۰۰۰لیتری قابل ارائه می باشد .

جهت خرید و هرگونه مشاوره با کارشناسان فروش برنا شیمی کیمیا تماس حاصل نمایید .