کروماته آلومینیوم

آلومینیوم از جمله فلزات سختی است که پوشش آن از اهمیت خاصی برخوردار است .فلز دست نخورده و کار نشده سریعا دستخوش خوردگی می شود و یک لابه اکسید بر روی آن تشکیل می شود. همین لایه آن را در مقابل خوردگی محافظت می کند. در میان پوشش های آلومینیوم که مقاومت خوردگی خوبی برای آن ایچاد می کند کروماته آلومینیوم از اهمیت خاصی برخوردار است.

دمای و زمان و غلظت عملکرد:

این پوشش در دمای محیط هم به خوبی جواب می دهد و دمای عملکردی آن بین ۲۵ تا ۵۰ در جه متغییر است .غلظت مطلوب بین ۳تا ۱۰ درصد می باشد و زمان در معرض قرار گیری در محلول بین ۵ تا ۳۰ دقیقه می باشد .

مشخصات پوشش و ظاهر پوشش :

ظاهر پوشش از زرد ساده تا رنگین کمانی متغییر است .ضخامت آن معمولا بین نیم تا حدود ۲ میکرون است.

کاربردها :

هر جا که مقاومت به خوردگی بالائی مورد نیاز باشد از این پوشش ها استفاده می شود .در صورت نیاز به مقاومت خوردگی بیشتر می توان این پوشش ها را رنگ کرد . صنعت ساختمان و خودرو و نفت و گازو پتروشیمی از جمله مصرف کننده های این پوشش هستند .

کروماته آلومینیوم

پوشش های تبدیلی

تکات ایمنی :

ترکیبات کروم معمولا به شدت سمی هستند و برای محیط زیست مضر هستند. جهت آشنائی با مواد دوستدار محیط زیست به سایت های معتبر در این زمینه مراجعه نمائید. پرسنل مربوطه قبل از دسترسی و حمل و نقل بایستی از تجهیزات ایمنی مناسی از قبل ماسک و عینک و لباس محافظ و کفش ایمنی  استفاده نمایند.در صورت آلودگی پوست با این ماده ‚ موضع آلوده را با مقدار فراوانی آب شستشو دهید .

بسته بندی و فروش :

این ماده به صورت مایع و در گالن های ۲۰و ۶۰ و ۲۰۰لیتری بازار عرضه  می شود. جهت خرید و هرگونه مشاوره با بخش فروش دپارتمان برنا شیمی کیمیا تماس حاصل فرمائید.